Lakownica Lśniąca Ganoderma Lucidum

Lakownica Lśniąca (Ganoderma Lucidum) w krajach Zachodniej Europy jest bardzo znanym leczniczym grzybem. Reishi jest jednak szczególnie znany w krajach Dalekiego Wschodu, przede wszystkim w Korei, Japonii i Chinach już od 4000 lat. Znajduje zastosowanie głównie w tradycyjnej naturalnej medycynie chińskiej. Ma podobne znaczenie, jak żeń-szeń. Już w czasach dynastii Han (od 200 rpne do 200 rne) jest wymieniany pod nazwą lingzhi. Jeden z członków dynastii (cesarz Wu) widział w tym grzybie środek na nieśmiertelność i dlatego przechowywał go w murach pałacu.

Jako środek w kuracjach poprawia działanie systemu immunologicznego, pomaga w trakcie leczenia zniszczonego chorobami zdrowia, ma również ogromne znaczenie jako środek uzupełniający w leczeniu raka żołądka, okrężnicy, wątroby i trzustki oraz w łagodzeniu działań ubocznych chemioterapii. Liczne badania przedkliniczne i kliniczne mówią o farmakologiczne potwierdzonych działaniach grzyba Lakownica Lśniąca (Ganoderma Lucidum).

Opublikowane dane informują o działaniu immunomodulacyjnym Lakownica Lśniąca (Ganoderma Lucidum), hamującym miażdżycę, przeciwzapalnym, przeciwbólowym, chemoprewencyjnym, radioprotekcyjnym i przeciwtumorowym, ale mówią również o przeciwdziałaniu senności, zmniejszeniu krzepliwość krwi, poziomu cukru i zawartości lipidów we krwi, ponadto Reishi chroni wątrobę, działa przeciwko chorobie wrzodowej, jest przeciwutleniaczem, zapobiega starzeniu się oraz ma działanie przeciwbakteryjne i antywirusowe (m. in. HIV).

Związki chemiczne charakterystyczne dla rozwiniętego owocnika Lakownica Lśniąca (Ganoderma Lucidum), to terpenoidy, węglowodany (głównie polisacharydy o działaniu immunomodulacyjnym), proteiny, nukleotydy, inne związki chemiczne (np. sterole, cerebrozydy). Związki chemiczne charakteryzujące grzybnię: terpenoidy, laktony, alkaloidy, polisacharydy i seryny (polisacharydy pozbawione azotu).

Czy wiesz, że pierwsza wzmianka o Reishi z punktu widzenia medycyny pochodzi z II-I wpne z pracy pt. Bencaojing autorstwa Shen Nonga? Dawne źródła chińskie opisały 5 lub 6 odmian kolorystycznych lingzhi, a współczesna nauka stwierdziła, że nie wszystkie z nich były Ganodermą, ale wszystkie mają właściwości lecznicze.

Więcej na temat Lakownica Lśniąca (Ganoderma Lucidum) znajdziesz klikając w ten link...

5 GRZYB GANODERMA: Lakownica Lśniąca Ganoderma Lucidum Lakownica Lśniąca (Ganoderma Lucidum) w krajach Zachodniej Europy jest bardzo znanym leczniczym grzybem. Reishi jest jednak szczególnie znan...
>
GRZYB GANODERMA - Antidotum na choroby współczesnego świata.